Доброго дня Гість ( Вхід | Реєстрація )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Каскадний · [ Стандартний ] · Лінійний

> Как сэкономить на энергоносителях(в быту), обмен опытом

Grey   
post Jan 26 2012, 21:52
Відправлено #141


караючий бандерівець
Group Icon

Група: OldClub
Повідомлень: 1,194
Реєстрація: 16-March 06
Користувач №: 1,665

Город: -



QUOTE(vkalarash @ Jan 26 2012, 11:30)
Тогда имеет смысл перейти на светодиодные лампочки.
Кстати, знакомый считал окупаемость по солнечным батареям, так у него вышло что аккумы накроются быстрее чем окупятся затраты...
*


Світлодіодічні лампи неоправдано дорогі наразі. Я подумую над варіантом використання 48В енергозберігаючих.
Звичайно, що акуми накриються, але є одне "але" - для мене не є проблемою "вбиті" замінити на нові за символічну плату wink.gif
З.І. Окупність буде не зразу (не за 3-5років), але навіть не в окупності справа, справа в певній енергонезалежності від постачальника електроенергії ну і економії звичайно ж.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
reklama   
post Jan 26 2012, 21:52
Відправлено #












User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grey   
post Jan 26 2012, 21:53
Відправлено #142


караючий бандерівець
Group Icon

Група: OldClub
Повідомлень: 1,194
Реєстрація: 16-March 06
Користувач №: 1,665

Город: -



QUOTE(pawel_chk @ Jan 26 2012, 12:02)
Просто цікаво,як буде пирішуватись питання засипання снігом сонячних батарей? Підігрів??

ИМХО в нашому регіоні доцільно викор. вітряки і то тільки в гірських місцевостях там де вітер постйно є..вище 5-7 м\с
*


Не думав ще над цим, але не підігрів однозначно. Я сонячні панелі купувати в уркаїні не буду, тому ціна буде нижчою+як варіант спробую зробити саморобну сонячну панель (елементи вже їдуть в уркаїну), яка (при успішному кулібінству) в рази вийде дешевшою від того, що в нас пропонують
Якщо вважати, що всі енергоресурси будуть тільки дорожчати - то вигідно використовувати будь-які альтернативи (тим паче, якщо є можливість).ІМХО.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grey   
post Jan 26 2012, 21:55
Відправлено #143


караючий бандерівець
Group Icon

Група: OldClub
Повідомлень: 1,194
Реєстрація: 16-March 06
Користувач №: 1,665

Город: -



QUOTE(pawel_chk @ Jan 26 2012, 11:58)
+1
В наших условиях не реально (точнее экономически неоправданно) мутить подобные системы.. В цивилизованных странах такие вещи решаются на уровне государства,частично дотируя желающих использовать алтернативные источники энергии..
*


Ви не "курили" дану тематику... в нашій уркаїні "прібліжонним" досить таки вигідно цим займатися (поцікавтеся хто виробляє в нас панелі, кому ці заводи належать, які закони під це прийняті - будете досить таки здивовані, що і в уркаїні це вигідно і держава дбає за певних уркаїнців).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alien4f   
post Jan 27 2012, 12:32
Відправлено #144


Завсегдатай
*****

Група: Members2
Повідомлень: 832
Реєстрація: 27-October 05
Користувач №: 1,010
Репутация: 4



Пока в нашей стране берут акциз с топлива, естественно государство не заинтересовано в экономичности автомобилей. С каждого кВт электрознергии население платит НДС, кстати который тоже в бюджет идет! Так кто же будет при нынешней власти о экономии задумываться? Хатынки и прочие Межгирья на что строить будут? Это должно быть выгодно всем, а не только одиночкам энтузиастам.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SAPY   
post Jan 27 2012, 13:04
Відправлено #145


Старая гвардия
******

Група: Members2
Повідомлень: 2,325
Реєстрація: 10-June 05
Користувач №: 502

Репутация: 14




QUOTE(vkalarash @ Jan 26 2012, 12:30)
....Кстати, знакомый считал окупаемость по солнечным батареям, так у него вышло что аккумы накроются быстрее чем окупятся затраты...
*



Скажу точнее.
Свинцовые аккум. для покрытия пусковых токов стоящие в буфере с преобразователем от солнечных панелей - накроются за 2 года. Литий-ионные - за 5 лет (при своей стоимости - половина цены солнечных панелей).

P.S. Строим солнечную электростанцию под Арцизом. Ориентировочная стоимость экологичной электроэнергии (соответствующую ГОСТу) на выходе подстанции для потребителей = 5 грн. за 1 кВт\час.!!! Это в промышленных масштабах и при площади занимаемые солнечными панелями =200 гектар. (Интересно -сколько стоит налог на землю?)

А вот расчётик для "домашней" солнечной электростанции:

Пиковая мощность 6 кВт (9 кВА), расход энергии 300 кВт час/мес., электроснабжение непрерывное,
стоимость инверторов 4500 $,
солнечное излучение среднегодовое 120 кВт час/м2 в месяц,
выработка энергии одной панелью 15 кВт час/мес.,
количество солнечных панелей: 300 кВт час : 15 кВт час = 20 шт.,
стоимость солнечных панелей 20 х 355 $= 7100$,
ресурс солнечных батарей 25 лет, инверторов 10 лет,
количество аккумуляторов 8 шт., срок службы аккумулятора 5 лет,
стоимость аккумуляторов 2000 $,
обслуживание: очистка солнечных панелей, мелкий ремонт – 50 $/ год.

Считаем первональные вложения на железяки, без учёта монтажа и наладки:
4500+7100+2000= 13600$.

Ну что? Есть желающие?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alien4f   
post Jan 27 2012, 13:11
Відправлено #146


Завсегдатай
*****

Група: Members2
Повідомлень: 832
Реєстрація: 27-October 05
Користувач №: 1,010
Репутация: 4



Бесплатная энергия это очень дорогое удовольствие!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grey   
post Jan 27 2012, 14:12
Відправлено #147


караючий бандерівець
Group Icon

Група: OldClub
Повідомлень: 1,194
Реєстрація: 16-March 06
Користувач №: 1,665

Город: -



QUOTE(SAPY @ Jan 27 2012, 13:04)
А вот расчётик для "домашней" солнечной электростанции:

Пиковая мощность 6 кВт (9 кВА), расход энергии 300 кВт час/мес., электроснабжение непрерывное,
стоимость инверторов 4500 $,
солнечное излучение среднегодовое 120 кВт час/м2 в месяц,
выработка энергии одной панелью 15 кВт час/мес.,
количество солнечных панелей: 300 кВт час : 15 кВт час = 20 шт.,
стоимость солнечных панелей 20 х 355 $= 7100$,
ресурс солнечных батарей 25 лет, инверторов 10 лет,
количество аккумуляторов 8 шт., срок службы аккумулятора 5 лет,
стоимость аккумуляторов 2000 $,
обслуживание: очистка солнечных панелей, мелкий ремонт – 50 $/ год.

Считаем первональные вложения на железяки, без учёта монтажа и наладки:
4500+7100+2000= 13600$.

Ну что? Есть желающие?
*


Ну 6кВт - це занадто "жирно", планую приблизно 3кВт, інвертори будуть однозначно дешевшими, панелі відповідно також, акуми писав вище - копійки, монтаж та наладка буде власними силами.
Звичайно, що є - я  smile.gif
З.І. Якщо б це все планувалося по наших "низьких" цінах то я б навіть не заморочувався, а так варто поставити.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grey   
post Jan 27 2012, 15:46
Відправлено #148


караючий бандерівець
Group Icon

Група: OldClub
Повідомлень: 1,194
Реєстрація: 16-March 06
Користувач №: 1,665

Город: -



QUOTE(SAPY @ Jan 27 2012, 13:04)
стоимость солнечных панелей 20 х 355 $= 7100$,

Виходить, що ціна однієї 300Вт панелі 355$?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SAPY   
post Jan 27 2012, 18:26
Відправлено #149


Старая гвардия
******

Група: Members2
Повідомлень: 2,325
Реєстрація: 10-June 05
Користувач №: 502

Репутация: 14




QUOTE(Grey @ Jan 27 2012, 16:46)
Виходить, що ціна однієї 300Вт панелі 355$?
*



Ну да. Одна панель из монокристаллического кремния с защитным стеклом 4мм с просветлением и в алюминевом герметичном каркасе.
На самих панелях лучше не экономить, иначе через пару лет производительность может упасть из-за того что нарушается герметизация - попадает пыль, влага внутрь.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grey   
post Jan 28 2012, 16:44
Відправлено #150


караючий бандерівець
Group Icon

Група: OldClub
Повідомлень: 1,194
Реєстрація: 16-March 06
Користувач №: 1,665

Город: -



QUOTE(SAPY @ Jan 27 2012, 18:26)
Ну да. Одна панель из монокристаллического кремния с защитным стеклом 4мм с просветлением и в алюминевом герметичном каркасе.
На самих панелях лучше не экономить, иначе через пару лет производительность может упасть из-за того что нарушается герметизация - попадает пыль, влага внутрь.
*


монокристалічні не є гуд для мого регіону sad.gif
З.І. А виробник панелей хто?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SAPY   
post Jan 28 2012, 17:47
Відправлено #151


Старая гвардия
******

Група: Members2
Повідомлень: 2,325
Реєстрація: 10-June 05
Користувач №: 502

Репутация: 14




QUOTE(Grey @ Jan 28 2012, 17:44)
монокристалічні не є гуд для мого регіону  sad.gif
З.І. А виробник панелей хто?
*



вообще есть 3 доступных вида панелей:
1. Монокристаллические - батареи относятся к наиболее популярным видом солнечных батарей среди покупателей. Батареи этого типа отличаются компактным размером и легкостью. Однако - даже небольшая облачность сильно снижает мощность установки (на 70%), а сильная облачность практически блокирует ее работу (на 90%). Диапазон рабочих температур для получения оптимальной мощности колеблется от 15 до 25 °С.

2. Поликристаллические - для этих видов солнечных батарей применяется более выгодный по стоимости поликристаллический кремний ярко синего цвета. Такие батареи применяют для освещение парков, дворов, улиц, шоссе, для электроснабжения частных домов и дач, больниц, школ, кафе, средств связи, оборудования для здравоохранения, для электроснабжения нефтепроводов и газопроводов, для зарядки аккумуляторов бытовой техники (мобильных телефонов, ноутбуков и т.д.) Однако имеют малую мощность на единицу площади.

3. Тонкоплёночные – наиболее дешевый вариант из всех видов солнечных батарей. Этот фактор отражается на спросе данного вида у потребителей. Единственным минусом этих установок является потребность в большой площади, зачастую в 2.5 раза больше. Чем для предыдущего вида. В основном их не применяют для бытовых потребностей, а используют для крупных систем электроснабжения.

Совет для наших широт. Чтобы постоянно не изменять направление панелей, рекомендую устанавливать их по направлению к экватору с отклонением, равным широте местности. umnik.gif

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vaverka   
post May 31 2016, 20:14
Відправлено #152


Бывалый
Group Icon

Група: Club2
Повідомлень: 67
Реєстрація: 23-August 07
Користувач №: 9,286

Репутация: 3



C целью экономии все источники света в квартире светодиодные...
Вроде помогает tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SENSовод   
post May 31 2016, 21:28
Відправлено #153


Завсегдатай
*****

Група: Members2
Повідомлень: 527
Реєстрація: 1-February 08
Користувач №: 10,886
Репутация: 9



пишите в скайп monopack2 .. помогу сэкономить реально .. не магниты ))))))))) даже у тех у кого в коробе в частном секторе ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Raptiler   
post May 31 2016, 23:18
Відправлено #154


Старая гвардия
******

Група: Members2
Повідомлень: 3,709
Реєстрація: 14-December 13
Користувач №: 42,334
Репутация: 17
Авто: Daewoo Lanos




Важливо не зекономити, а відвести від себе підозри чому різко зменшилися платежі за елекроенергію rolleyes.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GreyCat   
post Nov 15 2016, 16:05
Відправлено #155


Гурман
******

Група: Members2
Повідомлень: 6,607
Реєстрація: 31-August 06
Користувач №: 2,709

Репутация: 34
Авто: DAEWOO Lanos 1.5
Город: Ilyichevsk



Речь шла именно о сэкономить.
Сэкономить и украсть, так чтобы не сильно было заметно - несколько разные вещи, не находите?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
martinger   
post Nov 17 2016, 12:57
Відправлено #156


Завсегдатай
*****

Група: Members2
Повідомлень: 337
Реєстрація: 27-February 14
Користувач №: 43,014
Репутация: 7




QUOTE(GreyCat @ Nov 15 2016, 16:05)
Сэкономить и украсть, так чтобы не сильно было заметно - несколько разные вещи, не находите?
*


Твердження двояке. Якщо термін "зекономити" відноситься до власного гаманця (а в 99% жителів України саме так і є), то це зовсім не різні речі. А якщо завданням є зберегти природу, зменшити негативний вплив людської діяльності на екологію (попутно й мати деяку невелику економію власних фінансів), то тут дійсно, речі різні... Все залежить від кінцевої мети. На жаль, в нашій краіні терміни "економія" й "екологія" стоять по різні сторони фінансових розрахунків...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GreyCat   
post Nov 17 2016, 14:56
Відправлено #157


Гурман
******

Група: Members2
Повідомлень: 6,607
Реєстрація: 31-August 06
Користувач №: 2,709

Репутация: 34
Авто: DAEWOO Lanos 1.5
Город: Ilyichevsk



Сэкономить – уменьшить количество потребляемой энергии за счет новой энергосберегающей технологии, повышения КПД и т.п.
Замедление/остановка счетчика обвешанного магнитами и еще черт знает чем – воровство.
И в том и в другом случае можно сократить выплаты из собственного кошелька на, скажем, 50%. Только в первом случае придется потратиться на осветительные, отопительные, можете продолжить список приборы. Во втором на неодимовые магниты, штробление стен для левой проводки, можете продолжить список…
В будущем портить себе нервную систему, платить взятки когда поймают на этом народном творчестве можете продолжить список…
Вот что имелось ввиду. cool.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
martinger   
post Nov 22 2016, 13:43
Відправлено #158


Завсегдатай
*****

Група: Members2
Повідомлень: 337
Реєстрація: 27-February 14
Користувач №: 43,014
Репутация: 7




GreyCat. Зразу ж скажу, я прихильник енергозаощадження, колись навіть пробував наукою зайнятись в цій галузі... В теорії напрямок економії дуже добрий. Але, на жаль, дана теорія в нашій державі досить далека від практики. Як це не дивно звучить, але енергоощадні технології дуже затратні. Якщо все точно розрахувати, то капіталовкладення на "економію" у 70-80% перевищують очікуваеу економічну економію. Наприклад: якісна світлодіодна лампа може коштувати стільки, скільки люмінесцентна (розжарювання вже не беруться до розрахунку, минуле століття...) споживає за декілька місяців, а то й років. До того ж, кошти ла світлодіодку потрібно викласти зразу ж, а оплата за ел. енергію відбувається поступово. Така собі розстрочка (легше заплатити більше, але на протязі тривалого часу, ніж менше, але одразу). Сонячна енергія взагалі "космос", собівартість в декілька разів перевищує традиційну. Економічної вигоди ніякої. Вартість активних елементів величезна, термін експлуатації обмежений, не окупиться ніколи. Те, що держава заковує "зелену" енергію досить дорого - то це лише ідеологія, щоб задобрити "Західних" меценатів... Тим паче, "зелений тариф" з кожним роком зменшується.
Але є досить багато напрямків енергозаощадження, які дійсно приносять економічний ефект: Утеплення будинків, трубопроводів, правильна організація вентиляції (до 15...18% теплової енергії "провітрюється"), використання дешевших енергоносіїв (хоча тут вартість теплогенеруючого обладнання може звести до нуля, а той в мінуси економічний ефект...).
Отже, питання залишається риторичним: економимо енргоресурси чи економимо власні затрати на них?.. Погоджуюсь, що дані твердження повинні йти поряд, але на жаль...
І на останок, ідеологія: закривати тоненьку цівочку з крана, коли чистиш зуби і дивитись як сусід зимового морозного дня купається в теплому паруючому басейні під відкритим небом... Вимикати настільну лампу, коли встаєш з-за робочого столу і йдеш на кухню перекусити, а будинок мерії щоночі освітлюється десятками потужних прожекторів, на вулиці, що веде до палацу "власть имущих" світліше, ніж вдень... А "гектар" подвір"я з підігрівом, де взимку ростуть тропічні рослини...
PS. Я ніяк не відмовляю від економії, навпаки, як писав не початку, я є прихильником таких технологій. Але, повертаючись до риторичного питання, я вважаю, що кінцевою метою має бути саме економія власних затрат. Як це досягнеться? Тут вже потрібно вмикати голову...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GreyCat   
post Nov 22 2016, 16:21
Відправлено #159


Гурман
******

Група: Members2
Повідомлень: 6,607
Реєстрація: 31-August 06
Користувач №: 2,709

Репутация: 34
Авто: DAEWOO Lanos 1.5
Город: Ilyichevsk



Дякую за розгорнуту відповідь! beer2.gif
Попередньо, мабуть, я не зовсім вірно зрозумів. А саме так, як до цього питанння підходить велика кількість співітчизників.
Крани та вимикання світла то один бік питання, а «заощадження» з купою магнітів інший...

Наведу такі слова (не мої):
Якщо мені одинока жінка "вєщає" про щасливі стосунки, якщо мені людина, що сидить на грантах "вєщає" про фінансову незалежність, якщо людина з магнітами на лічильниках "вєщає" мені про корупцію - я голосно кажу "давай досвіданія" А якщо мені кажуть в цьому випадку що я не толерантна, я тут же доводжу дану тезу фразою "А йди ти на початок життя, де тобі і місце"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
martinger   
post Nov 23 2016, 10:31
Відправлено #160


Завсегдатай
*****

Група: Members2
Повідомлень: 337
Реєстрація: 27-February 14
Користувач №: 43,014
Репутация: 7




GreyCat.
Дякую за розуміння smile.gif. На жаль, На ПРЕвеликий жаль, в нашій державі термін "економія" ототожнюється лише саме з економією власних фінансів. Виживає сильніший... Україна - рідна мати, не вкрадеш... Ще раз, на жаль... Дуже добре, коли графік залежності економії власних фінансових ресурсів від економії енергоресурсів є зростаючим. Це ідеальний варіант, якого потрібно добиватись. Як я вже писав вище, я є прихильником саме такого варіанту. Зокрема чотири роки тому утеплив фасад своєї квартири (моя квартира була другою серед 125 квартир з будинку, зараз це пішло масово). Опалення централізоване з внутрібудинковим теплопунктом (тепловий лічильник на будинок ми поставили також вже досить давно, окупився за один зимовий місяць). Ефект дуже значний. Комфорт в квартирі значно зріс. Індивідуальний теплопункт - це взагалі красота в порівнянні з будинками без лічильників і паралельним підключенням в тепломережу. Внітрібудинкова теплова система автономна з циркуляційним насосом. ЗЗовні беремо тепло через пластинчастий теплообмінник. Внутрішній насос чудово прокачує теплоносій до найвіддаленіших під’їздів. Поняття "завоздушення" відсутнє, не потрібно стравлювати повітря на верхніх поверхах. Потужний насос проганяє все до повітрявідділювача в теплопункті. Достатньо, щоб теплоносій з міста доходив до теплопункта (в підвальному приміщенні будинку). На початку опалювального сезону не потрібно чекати, поки тиск в міській системі збільшиться до необхідного рівня.
Вікна вже давно всі пластикові (якісні, працює все бездоганно десяток років). На жаль, на той час не було коштів на енергоощадні склопакети, але з часом... Щодо освітлення, то я великий прихильник світлодіодів, але, на жаль, поки що ціни на якісні лед-лампи кусаються (товариші з-Піднебесної нам допоможуть smile.gif ). В туалеті датчик руху з таймером (двоє дітей smile.gif ... ). Вода також: душ замість ванни, миючі засоби для посуду і т.д.
Але, на жаль, те, з чого я починав свій допис, робить своє: оптимізм пригасає...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 чол. читають цю тему (1 Гостей та 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:
 

Спрощена версія Зараз: 28th March 2024 - 10:23